Interliber 41., 13.11.-18.11.2018.

PREMIUM PROGRAM

U organizaciji Zajednice nakladnika i knjižara pri HGK i Zagrebačkog Velesajma

Cilj PREMIUM program je izgraditi festivalski karakter velikom i vrlo značajnom događaju kao što je Intreliber u Hrvatskoj.

PREMIUM program održavat će se u paviljonu 5/galerija 1. kat i paviljonu 6/glavna bina.

Isti je sastavljen od stručnih panel diskusija te predstavljanja novih književnih naslova domaćih i inozemnih autora.

Utorak 13.11.

12 h, OTVARANJE INTERLIBERA

Paviljon 5, GALERIJA (prvi kat):

17-19 h, Panel diskusija: Zakon o knjižnicama

sudjeluju: Danijela Jelinčić (moderatorica), Dijana Machala, (HKD), Ana Barbarić, (FFZG, pročelnica), Aleksandra Horvat, (FFZG), Melita Ambrožič (Slovenija, NSK), Ivica Poljičak (Ministarstvo kulture) Mišo Nejašmić, (Zajednica nakladnika i knjižara pri HGK)

Paviljon 6, glavna bina:

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Papa Franjo: Zdravo Marijo’ (Verbum)

sudjeluju: Petar Balta, Miro Radalj, Mihovil Kurkut

 

Srijeda, 14.11.

Paviljon 5, GALERIJA (prvi kat):

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Ivana Dragičević: Nejednaki’ (Naklada Ljevak)

sudjeluju: Ivana Dragičević, Kristijan Vujičić

19-20 h, Predstavljanje knjige: Yuval Noah Harari: ’21 lekcija za 21. Stoljeće’ (Fokus komunikacije)

sudjeluju: Tvrtko Jakovina, Ivica Puljak, moderira Goran Komerički

 

Četvrtak, 15.11.

Paviljon 5, GALERIJA (prvi kat) :

15-17 h, Panel diskusija: Izazovi prevođenja (Znanje)

sudjeluju: Mirna Šimat (moderatorica, urednica, prevoditeljica s francuskog jezika), Dalibor Joler (prevoditelj s njemačkog, profesor jezika) Ivana Jandras Szekeres, (prevoditeljica s engleskog i španjolskog, dobitnica nagrade DHKP „Josip Tabak“ za najbolji prijevod publicistike 2016.), Sara Profeta (prevoditeljica sa švedskog jezika)

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Oleg Maštruko: Zapisi s drugog krova svijeta’ (Fokus komunikacije)

sudjeluju: Oleg Maštruko, Petar Štefanić

19-20 h, Predstavljanje knjige: Martina Mlinarević: ‘Huzur’

sudjeluju: Martina Mlinarević, voditelj/ica

Paviljon 6, glavna bina:

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Gail Honeyman: S Eleanor Oliphant je sve u redu’ (Znanje)

sudjeluju: Mirna Šimat, Dean Trdak

19-20 h, Proglašenje 13 sudionika šireg izbora za Nagradu Fric (Express, Barcaffe)

sudjeluju: Biljana Romić, Hana Jušić, Igor Vikić, Dubravko Lepušić, Hrvoje Klasić, Goran Matović, Kruno Lokotar

 

Petak, 16.11.

Paviljon 5, GALERIJA (prvi kat):

18-19 h, Predstavljanje knjige: Željko Ivanković: ‘Slučaj Agrokor (privatizacija i corny kapitalizam)’ (Jesenski i Turk)

sudjeluju: Željko Ivanković, Dalija Orešković, Božo Kovačević

19-20 h, Panel diskusija: Budućnost ljudskog roda,

sudjeluju: Žarko Puhovski, Ivana Greguric, Višeslav Kirinić

Paviljon 6, glavna bina:

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Thomas Enger: Unakažen’ (Fokus)

sudjeluju: Thomas Enger, Josipa Šiklić

Školjka

18-20 h, Three Colours of Jazz, kvartet

 

Subota, 17.11.

Paviljon 5, GALERIJA (prvi kat):

20-21 h, Marko Tomaš recitira, uključujući u Hrvatskoj još neobjavljene pjesme!

sudjeluju: Marko Tomaš, Kruno Lokotar

Paviljon 6, glavna bina:

18-19 h, Predstavljanje knjige: ‘Tanja Tarbuk: Antologija portugalske poezije’ (OKF; Cetinje),

sudjeluju: Tanja Tarbuk, Rosa Alice Branco, Ethem Mandić, Silvestar Vrljić, Josip Ivanović

Školjka

18-20 h, Nenad Resnik Trio

 

Nedjelja, 18.11.

Školjka

18-20 h, Ivana Galić, duo

Podijeli objavu